Lester je pre samo 10 godina bio šampion Premijer lige, a naredne sezone će igrati Ligu 1 odnosno treći rang engleske piramide fudbala. Ponoro „lisica“ je nešto što nije viđeno u poslendje četiri decenije.

Klub sa „King Pauera“ se od treće lige do prve popeo za samo šest godina. Poznato je svima da su 2009. godine bili deo Lige 1, a već 2015. su bili deo elite kada su jedva izborili opstanak. Naredne godine su bili osvajači Premijer lige, a samo 10 godina im je trebalo da se vrate nazad u treću ligu.

Takav pad se ne viđa često. Šta više u pitanju je drugi najbrži pad nekog kluba u istoriji engleskog fudbala. Za prvi je zaslužan najgori klub u istoriji Premijer lige – Derbi Kaunti.

Svi već znamo da je Derbi tim sa najmanjim brojem poena u jednoj sezoni elitnog ranga engleskog fudbala, a „ovnovi“ drže i ovaj negativan rekord. Tim sa „Prajd Parka“ se od titule u prvoj ligi do treće lige spustio za samo devet godina! Bilo je to u periodu od 1975. godine pa do 1984. Derbi je bio šampion u sezoni 1974/75, a zatim je 1980. godine ispao u Čempionšip. Tu su se zadržali četiri godine, da bi zatim ispali i u treći rang.

Zanimljivo je da se na trećem mestu nalazi Portsmut. „Pompiji“ su bili šampioni 1950. godine, a u prvoj ligi su se zadržali do 1959. Tako su okončali 32 uzastopne sezone gde su bili deo elite. Samo dve sezone su se zadržali u drugoj ligi, jer su 1961. godine završili na pretposlednjem mestu Druge divizije i ispali u treću ligu.

Videćemo da li će „lisice“ uspeti da se ekspreno vrate u Čempionšip, a i koliko će im trebati za povratak u Premijer ligu.

0 0 гласови
Glasanje za članke
Tagged: ,
Претплати се
Обавести о
guest

0 Komentari
Најстарије
Најновије Највише гласова