Fudbalski klub Aston Vila „preti“ da bude apsolutni pobednik letnjeg prelaznog roka u Premijer ligi.

Unaj Emeri tačno zna šta želi od svoje ekipe, dopustio je da odu Daglas Luiz i Musa Dijabi, koji su kombinovano inkasirali čak 111 miliona evra u klupsku kasu u transferima u Juventus i Al Itihad!

Ali, mnogo je važnije što je Vila zadržala kostur ekipe, a njima pridodala zaista zanimljiva pojačanja u svim linijama tima.

Najveće pojačanje sigurno će biti Amadu Onana, koji je u ponedeljak i zvanično predstavljen nakon transfera iz Evertona za 60 miliona evra. Ako se uzme u obzir da su Onanu želeli i Barselona i Arsenal i mnogi drugi, onda je ovo velika pobeda za Unaja Emerija.

Drugi veliko pojačanje je Ian Matsen, levi bek Čelsija, koji je prošle sezone eksplodirao u Borusiji Dortmund kao pozajmljeni igrač. Vila ga je možda preplatila sa 44 miliona evra, ali to znači da će Luka Dinj ili Moreno doneti određenu sumu novca u kasu

Potencijalno zanimljivo pojačanje može da bude Džejden Filodžin, koji je stigao iz Hal Sitija za 16 miliona evra. On je bio jedan od najboljih igrača prošle sezone u Čempionšipu, izvrstan je dribler i doneće prodornost u igri jedan na jedan.

Tu je i Ros Barkli, iskusni box to box vezista, koji će biti u rotaciji i pomagaće u borbi na svim frontovima. Nepoznanice ostaju još dvojica mladih igrača iz Juventusa, Samjuel Iling Žunior i Enco Barenčega koji su stigli iz Juventusa u paketu od 22 miliona evra. Žunior ima 20 godina i igra na levom boku, a Argentinac ima 23 i igra na poziciji zadnjeg veznog, što znači da će biti opcija B iza Onane.

Nadamo se da će i naš Kosta Nedeljković dobiti šansu, postepenu, na desnom boku, gde će imati sigurno jaku konkurenciju.

Za kraj, tu je i potencijalna bomba umesto Dijabija, a koji bi tako dobro legao iza Olija Votkinsa u Emerijevoj formaciji 4-4-2. U pitanju je Žoao Feliks, kojeg Barsa neće otkupiti, a Atletiko ga je precrtao.

Feliks traži klub, nema mnogo opcija, a Emeri mu nudi redovnu minutažu u Premijer ligi i Ligi šampiona u timu koji će ponovo biti dostojan borbe za top 6.

Atletiko Madrid traži sada 60 miliona evra, što Vila može da pokrije odlaskom Muse Dijabija.

Praktično, u ovom trenutku Vila je u minusu tek pedesetak miliona evra, pošto Transfermarkt kaže da je potrošila 176 miliona, a zaradila 124 od odlazećih igrača.

Klupa: Nedeljković, Keš, Tilemans, Barkli, Iling Žunior, Dinj, Kamara (kada se oporavi), Morgan Rodžers, Iling Žunior, Berenčea, Arčer, Duran…

5 1 глас
Glasanje za članke
Tagged: ,
Претплати се
Обавести о
guest

0 Komentari
Најстарије
Најновије Највише гласова