Prvi put od aprila 2018. godine, Mančester siti je vezao tri uzastupna poraza u svim takmičenjima. Svakako izdanje na koje nismo navikli od „Građana“, ali daleko da je ovo bilo kakav alarm ili „kraj sveta“ u Sitiju, naprotiv.

Pep Gvardiola je i sam izjavio da će zadatak koji podrazumeva odbranu šampionske titule biti izuzetno težak i pun prepreka, ali da je to zapravo sasvim normalna stvar, te da u klubu to moraju da prihvate.

Izgubili smo po jedan meč u tri različita takmičenja, moramo da se vratimo na pobednički niž. Tek je početak novembra i još mnogo stvari može da se dogodi. Naravno da je teže kada imamo ovoliko povreda i izostanaka. Ako želite da osvojite tripletu, morate biti u dobrom momentumu, bez povreda, kao i da vaši protivnici ispuštaju bodove u pravo vreme za vas – rekao je Pep.

Znamo da ćemo se mučiti u ovom delu sezone, očekujem to, normalna je stvar. Mnogo igrača poput Griliša, Rodrija ili Oskara Boba su povređeni ili roviti. Možda ćemo gubiti još mečeva u skorije vreme, ali kada se podvuče crta, još uvek smo samo dva boda ispod fenomenalnog Liverpula. Liga šampiona je takođe front na kojem nam dobro ide. To što gubimo, ne znači da smo loši, naprotiv, prosto je ponekad protivnik bolji i zasluženo vas dobije – dodao je Gvardiola.

Zamislite samo na kakve rezultate i koliko visok standard su nas navikli igrači Mančester sitija, kada novinari nakon tri poraza već postavljaju pitanja i sumnjaju u uspeh „Građana“ ove sezone.

5 3 гласови
Glasanje za članke
Tagged:
Претплати се
Обавести о
guest

0 Komentari
Најстарије
Најновије Највише гласова