Liverpul je zvanično šampion i ušli smo u deo sezone kada je vreme da se razmišlja o nagradama koje će klubovi dobiti na kraju.

Premijer liga je prošle sezone podelila 2,84 milijarde na nagrade za 20 ekipa. Svaki klub bi svoj deo nahrada dobio kroz šest rata. Najviše je naravno dobio Mančester siti (175.9 miliona funti), dok je Arsenal svega zaradio 400.000 manje kao drugoplasirani.

Kada je u pitanju ova sezone, Liverpul će kao šampion zaraditi £176.6m, dok je Arsenal ponovo drugi sa £173.7. U ovu sumu su uračunata i TV prava i nagrade za plasman.

Evo i kompletne liste koliko bi koji klub prihodovao da se liga završi danas. Naravno do kraja sezone bi moglo doći do određenih promena, a razlika bi iznosila nekoliko miliona funti za svaki klub jer ove sume nisu fiksne.

1) Liverpul – £176.6m

2) Arsenal – £173.7m

3) Njukasl – £167.6m

4) Mančester siti – £164.8m

5) Čelsi – £162m

6) Aston Vila – £156.3m

7) Notingem Forest – £155.7m

8) Fulam – £143.9m

9) Brajton – £143.1m

10) Bornmut – £141.2m

11) Mančester junajted – £138.3m

12) Brentford – £136.7m

13) Kristal Palas – £135.6m

14) Vulverhempton – £131m

15) Totenhem – £129.2m

16) Everton – £126.2m

17) Vest Hem – £122.3m

18) Lester – £112.9m

19) Ipsvič – £112.8m

20) Sautempton – £107.9m

5 1 глас
Glasanje za članke
Tagged:
Претплати се
Обавести о
guest

0 Komentari
Најстарије
Најновије Највише гласова