Ma kakva je ovo bomba – Granit Džaka ponovo u Londonu?!

Neverovatna vest stiže sa Ostrva – Granit Džaka je prihvatio ponudu Čelsija, odnosno poziv Ćabija Alonsa i želi da se vrati u London!
Švajcarski reprezentativac, koji je svojevremeno nosio dres Arsenala punih sedam godina, od 2016. do 2023. godine, sada bi mogao da pojača suparnički tim – Čelsija i tako se ponovo ujedini sa bivšim trenerom Alonsom.
Nije tajna da je Granit Džaka bio ključno pojačanje za Ćabija Alonsa pred istorijsku duplu krunu u sezoni 2023/24, nakon čega je odlučio da se vrati u Premijer ligu. Džaka je prošlog leta pojačao Sanderlend, i tamo je bio jedan od najboljih igrača, iako ima 33 godine.
Ćabi Alonso očigledno veruje da bi Džaka mogao da bude od velikog značaja u rotaciji, iako je konkurencija jaka, njegovo prisustvo bi moglo da bude važno za mlade igrače na Stamford Bridžu.
Džaka je u protekloj sezoni odigrao čak 36 utakmica za Sanderlend, čime je pokazao da u nogama ima još mnogo snage, kao i u plućima, da može da izdrži žestok ritam engleskog fudbala.
Ćabi Alonso ga je svojevremeno doveo u Leverkuezn za 15 miliona evra, sada bi mogao verovatno i za manje novca, iako Švajcarac ima ugovor do leta 2028. godine.
Da vam je neko rekao da će Ćabi Alonso dovesti Džaku u Čelsi, verovatno bi vam zvučalo kao da igrate neku igricu, ali ovo je potvrdio najpouzdaniji novinar iz Nemačke, Florijan Pletenberg, tako da ovu vest treba pratiti u narednim danima…
