Neverovatna vest stiže sa Ostrva – Granit Džaka je prihvatio ponudu Čelsija, odnosno poziv Ćabija Alonsa i želi da se vrati u London!

Švajcarski reprezentativac, koji je svojevremeno nosio dres Arsenala punih sedam godina, od 2016. do 2023. godine, sada bi mogao da pojača suparnički tim – Čelsija i tako se ponovo ujedini sa bivšim trenerom Alonsom.

Nije tajna da je Granit Džaka bio ključno pojačanje za Ćabija Alonsa pred istorijsku duplu krunu u sezoni 2023/24, nakon čega je odlučio da se vrati u Premijer ligu. Džaka je prošlog leta pojačao Sanderlend, i tamo je bio jedan od najboljih igrača, iako ima 33 godine.

Ćabi Alonso očigledno veruje da bi Džaka mogao da bude od velikog značaja u rotaciji, iako je konkurencija jaka, njegovo prisustvo bi moglo da bude važno za mlade igrače na Stamford Bridžu.

Džaka je u protekloj sezoni odigrao čak 36 utakmica za Sanderlend, čime je pokazao da u nogama ima još mnogo snage, kao i u plućima, da može da izdrži žestok ritam engleskog fudbala.

Ćabi Alonso ga je svojevremeno doveo u Leverkuezn za 15 miliona evra, sada bi mogao verovatno i za manje novca, iako Švajcarac ima ugovor do leta 2028. godine.

Da vam je neko rekao da će Ćabi Alonso dovesti Džaku u Čelsi, verovatno bi vam zvučalo kao da igrate neku igricu, ali ovo je potvrdio najpouzdaniji novinar iz Nemačke, Florijan Pletenberg, tako da ovu vest treba pratiti u narednim danima…

2.7 3 гласови
Glasanje za članke
Tagged: , , ,
Претплати се
Обавести о
guest

0 Komentari
Најстарије
Најновије Највише гласова