Sterling napušta Premijer ligu i obnavlja saradnju sa nekadašnjim trenerom?

Nije Čelsi ovog leta pronašao rešenje za Rahima Sterlinga, te će Englez ostati na „Stamofrd Bridžu“ makar do zime. Ipak, „plavci“ već uveliko traže način da se reše krilnog napadača što pre.
Poslednje informacije sa Ostrva kažu da bi Sterling mogao da napusti Premijer ligu i preseli se u škotski Premijeršip! Tamo bi nosio dres Seltika i tako ponovo sarađivao sa Brendanom Rodžersom.
Njih dvojica su takođe radili zajedno u Liverpul od 2012. do 2015. godine. Rodžers je nakon toga otišao u Glazgov, dok je godinu dana kasnije i Sterling napustio „Enfild“ i obukao dres Mančester sitija.
Za Čelsi je najveći problem Sterlingova plata koja iznosi 325.000 funti nedeljno. Najbolje rešenje za njih bi bio transfer, dok je Seltik zainteresovan za pozajmicu. Naravno, ona bi mogla da bude realizovana tek kada krene zimski prelazni rok.
Škotski klub bi navodno bio spreman da pokrije deo plate koji bi iznosio 50.000 funti nedeljno, dok bi „plavci“ i dalje morali da plaćaju ostatak.
Ne baš preterano dobra ponuda za Čelsi, ali sa druge strane šansa za Sterlinga da oživi karijeru i eventualno izbori neki transfer narednog leta.
