Kol Palmer zaslužuje da ponese nagradu igrača godine u Premijer ligi i za to mu nije potreban trofej.

Da nema njega, Čelsi bi bio bliži zoni ispadanja, što potvrđuje i statistika.

Čelsi je postigao 61 gol ove sezone u Premijer ligi, a polovina ide na račun fenomenalnog Kola Palmera. On je jučerašnjim „pokerom“ u mreži Džordana Pikforda stigao do sovg 20. gola, a usput je upisao i devet asistencija, pa sa 29 G+A ima najbolji učinak u Premijer ligi.

Rekord koji je postavio u ponedeljak uveče jeste i taj da je postigao najraniji takozvani „savršeni“ het-trik. U 13. minutu dao je gol levom nogom, u 18. je glavom pokupio odbitak, a onda je u 29. lobovao Pikforda slabijom desnom i to sa 40 metara.

On je na taj način oborio rekord star 29 godina, pošto je pre njega igrač Aston Vile Tomi Džonson februara 1995. godine postigao savršeni het-trik posle 38 minuta igre.

Ako niste znali, Palmer je dao sada isti broj golova kao i Erling Haland i nije nemoguće da osvoji čak i nagradu za prvog strelca Premijer lige.

Ni tu nije kraj, jer je Palmer prvi igrač u istoriji Čelsija koji je pogodio na sedam uzastopnih utakmica na Stamford Bridžu.

Ali, čak i ovo savršeno veče Kola Palmera uspeli su da pokvare njegovi saigrači – Noni Madueke i Nikolas Džekson. Umesto da danas Ostrvo samo bruji o novoj zvezdi, priča se i o sramtnim scenama kada su se Madueke i Džekson otimali oko lopte za izvođenje penala, koji je na kraju ipak savršeno izveo savršeni Kol Palmer.

Ni Maurisio Poketino nije mogao da se suzdrži posle utakmice.

Sledeći put će svi da lete napolje i ovo nije šala, već poslednji put da su se ovako ponašali. Neprihvatljivo je da posle takve partije gledamo i takvo detinjasto ponašanje. Ako želimo da budemo veliki tim, onda moramo mnogo toga da naučimo i da prihvatimo i da pojedinci više misle na tim. Ovaj put napominjem da je Kol Palmer naš izvođač penala i da će tako ostati. Ono je bilo zaista sramota, jer smo poslali ružnu sliku. Želim da se izvinim našima navijačima i svima koji su gledali one scene – rekao je Poketino.

Ni Kol Palmer nije bio blagonaklon ka svojim saigračima.

Neki su želeli da šutiraju penal, ali to nije bilo u redu jer sam ja prvi izvođač. Možda je sve otišlo predaleko, kasnije smo se u svlačionici i smejali na taj račin – istakao je Palmer.

Pogledajte OVDE sramno ponašanje Maduekea i Džeksona pre Palmerovog četvrtog gola…

4.1 8 гласови
Glasanje za članke
Tagged: , ,
Претплати се
Обавести о
guest

0 Komentari
Најстарије
Најновије Највише гласова