Arsenal krade Liverpulovu ili Čelsijevu veliku želju za kraj savršenog leta!

Navijači Arsenala pamtiće leto 2025. godine kao jedno od najboljih u istoriji kluba kada su u pitanju kupovine.
Viktor Đokereš je bio šlag na torti, ali, Arsenal će dodati na tu tortu još jedan vatromet – treće pojačanje u napadu.
Uz Đokereša i Maduekea, Arsenal planira da dovede još jednog ofanzivca, a navodno su sada u igri – Ebereči Eze, Ćavi Simons i Entoni Gordon.
Eze je prva meta, i to se od ranije zna, njega su kontaktirali ranije Čelsi i Liverpul, kasnije i Totenhem, ali je as Palasa poručio da želi samo u Arsenal. Operacija neće biti jednostavna, jer Palas traži da se isplati klauzula koja iznosi preko 70 miliona evra, a Arsenal najpre mora da proda nekog i popuni budžet, pa treba pratiti ponude za Gabrijela Martinelija i Leandra Trosara.
Ćavi Simons je opcija, ali je Holanđanin trenutno bliži Čelsiju, sa kojim pregovara oko ličnih uslova. Simons takođe košta oko 70 miliona evra, tako da je obeštećenje približno kao i za Ezea.
Za kraj, pominje se i Gordon, koji se tokom protekle dve godine povezivao najviše sa Liverpulom, mada je u pojedinim izvorima bilo glasina da ga prate i skauti Čelsija. On je levokrilni napadač, proradio je u Njukaslu i nije nemoguće da ode ukoliko neko pošalje astronomsku ponudu.
Činjenica je da Arsenal ima novca i da konačno želi da ga troši, te i pored toga što je potrošio preko 200 miliona evra, mogao bi da zatvori rok još jednom fantastičnim pojačanjem.
Zaključak je da će Mikel Arteta dobiti nikad jači tim i da će ovakav Arsenal biti kandidat za sve trofeje.
