„Here we go“ – Najduža letnja sapunica konačno je završena! Ceh prebacio 200 miliona!

Nakon dugih i teških pregovora, jedan od transfera leta je završen – Viktor Đokereš je novi napadač Arsenala!
Svi pouzdani izvori, kao što su Atletik i Fabricio Romano, potvrdili su danas da je konačno pao dogovor, te da će Šveđanin preći u Arsenal za sumu od 63,5 miliona evra + 10 kroz bonuse.
Đokereš je odavno dogovorio sve lične uslove i želeo je samo u Arsenal, sa kojim će tokom narednih dana potpisati ugovor do 2030. godine.
Šveđanina je pokušao ponovo da preotme Mančester Junajted, ali ni Ruben Amorim nije uspeo da ubedi Đokereša da dođe na „Teatar snova“.
Mikel Arteta je tako dobio najvažnije pojačanje ovog leta, i peto nakon što su stigli golman Kepa, Martin Zubimendi, Kristijan Norgard i Noni Madueke.
Ako pogledamo ukupan trošak Arsenala ovog leta, cifra je premašila 200 miliona evra. Zubimendi je stigao za 60, isto koliko će sa bonusima koštati i Madueke, Đokereš je najskuplji sa preko 70, Norgard i Kepa zajedno koštaju oko 17, tako da je to nešto preko 200 miliona u ukupnom zbiru.
Ali, najvažnije je da Arsenal konačno ima tim dostojan borbe za sve trofeje…
