Da li Premijer liga ide u pravom smeru? Sve manje golova se postiže iz igre, a sve više iz prekida!

Jedna od glavnih priča ove sezone u Premijer ligi su golovi iz prekida i kada se priča o njima uvek se priča i o Arsenalu. Međutim, nisu samo „tobždije“ profitirale od prekida.
Ako uporedimo prvih 11 mečeva u ovoj i prethodnoj sezoni, čak 39 golova manje je postignuto iz igre, dok je 26 golova više postignuto iz prekida i penala. Ako uzmemo u obzir i broj šuteva, timovi su u 11 kola ove sezone imali čak 370 šuteva manje u odnosu na isti period u prethodnoj sezoni!
Do sada smo videli 301 gol na 110 odigranih utakmica. Kako je prosek 2.74 gola po meču, ako se ovaj trend nastavi kroz celu sezonu to će biti najmanji prosek golova još od sezone 2020/21 kada je bio 2.69. Samo 196 golova je postignuto iz igre odnosno 1.78 po utakmici. Ako se sa tom brojkom završi sezona, to će biti najmanji broj golova iz igre još od sezone 2009/10 (1.76).
Koji timovi su najmanje, a koji timovi su najviše „profitirali“ od toga?

Ako gledamo golove iz igre, Vulvsi su znatno lošiji ne go prethodne sezone. Na 11 utakmica su postigli četiri gola, 10 manje nego prethodne sezone u isto vreme. Ako izuzmemo „vukove“, manjak golova iz igre se uglavnom svodi na klubove iz Londona. Čak pet od sedam timova iz prestonice su postigli manje golova iz igre nego prethodne sezone. Mada treba istaći i da je to pre svega zbog toga jer su bili efikasniji u prethodnoj sezoni u prvih 11 kola.
Mančester siti izgleda jedini nije bio na tom „sastankU“ kada su se ekipe dogovarale oko smanjenja golova iz igre. „Građani“ su postigli 23 pogotka ove sezone, a samo je jedan došao nakon prekida.
Evo i kompletne tabele ko ima više, a ko manje golova iz igre, iz prekida, penala, a i ukupno.

